Який краще обрати вакуумний пакувальник продуктів або яка різниця вакууматорів для дому та виробництва?
Вакуумний пакувальник- обладнання, яке допомагає упаковувати продукти у спеціальні пакети. Після того, як вакуумна машина відкачує все повітря, запаювальна планка герметично склеює пакет.
Завдяки такому пакуванню ризик розмноження бактерій та псування продуктів харчування значно зменшується.
Також вакуумні машини часто використовують для технології sous vide у якій продукт готується при постійні температурі у вакуумному пакеті зануреному у воду. За допомогою цього методу ви зможете досягти того результату, який неможливо отримати при звичайному приготуванні. Наприклад, буде просто готувати блюдо, яке дуже легко може згоріти або не зваритися.
Також перед вакуумуванням їжі варто дати охолонути, адже при високих температурах бактерії також активно поширюються.
Продовження терміну зберігання. Завдяки тому, що їжа не контактує з киснем, продукти не псуються набагато довше та зберігають природній смак та запах.
Порційність. Актуально як для великих ресторанів та виробництв, так і для домашнього використання. Розділення продуктів на невеликі порції суттєво зменшує час приготування майбутньої страви, а також економить місце у холодильних та морозильних камерах.
Правильна заморозка. Під час сильного охолодження на поверхні продуктів утворюються льодові кристали, які порушують смакові якості страв. За допомогою вакуумування цю проблему можна вирішити. Через щільну упаковку та відсутність повітря у пакеті кристали не утворюються та їжа зберігає свій зовнішній вигляд та всі властивості.
Можливість готувати страви за новітніми технологіями. У цілому світі надзвичайної популярності набирає техніка sous vide. Завдяки такому методу приготування страви не пригорають, залишаються соковитими та надзвичайно корисними.
Можливість брати їжу з собою. Завдяки щільній упаковці навіть рідкоподібна їжа не розіллється у вашій сумці. Тепер на прогулянки можна брати будь-яку їжу, яка не займатиме багато місця, на відміну від звичайних контейнерів, та не зіпсується під час жари.
По типу вакууматори поділяються на:
- по типу установки: настільні, напольні;
- камерні та безкамерні;
- залежно від режиму роботи: автомат, напівавтомат, ручний тип;
- залежно від області використання: побутовий, для кулінарії, промисловий.
Які параметри варто враховувати?
- кількість камер;
- кількість зварювальних планок;
- наявність чи відсутність функції програмування;
- вид і якість зварювального шва;
- вимоги до електромережі - 220В чи 380В.
Настільні або напольні камерні вакууматори? Однакові за більшістю параметрів - розмір камери, потужність насосу, ширина шва… Різниця лише у виконанні. Для настільного вакуумного пакувальника необхідно мати столик, що займає менше габаритів. Але з точки зору пересування, зручніший напольний апарат вакуумної упаковки, оскільки ця модель на колесах. Також напольна версія простіша для наладки та обслуговування - більше простору. Тобто перед придбанням треба розуміти, що напільна та настільна версії важать майже однаково, наприклад 500-ті моделі по 90-100 кг. А по-друге, ремонт та обслуговування настільної версії займає більше часу - підібратися до необхідних елементів складніше.
Найрозповсюдженіші моделі для побутового та промислового використання це вакууматори камерного типу, бо маєть більш вищу ступінь вакуумації. Вакуумація продуктів відбувається у спеціально відсіку - камері, яких може бути декілька. Пакети для таких вакууматорів можна використовувати стандартні або з блискавкою з однієї сторони. Можна упаковувати декілька пакетів одночасно. Легко вакуумує будь-які рідини та має більшу швидкість порівняно з безкамерними вакууматорами. Камерні пакувальники зазвичай можуть використовуватись для порційних вакуумацій (соусу, рідких страв, напоїв). Професійна вакуумна пакувальна машина підходить для упаковки продуктів для великих виробництв та крупних ресторанів. Але існують також бескамерники для гладких пакетів, але вони підходять лише для низкої продуктивності.
Вакуумна пакувальна камера має зручну панель управління, корпус та робоча камера виконані з нержавіючої сталі, а кришка - із міцного оргскла, що дозволяє вмістити у камеру більшу кількість продукції. Завдяки прозорій кришці, яка виготовлена із міцного оргскла - візуально контролювати процес упаковки та зупинити вакуумацію, якщо щось піде не так – на панелі управління є аварійний стоп. Завдяки безшовній технології виготовлення камери тепер ви зможете легко почистити будь-які накопичення бруду у внутрішньому відсіку.
Якщо дивитися на двохкамерні моделі, то вони нічим не відрізняються суттєво - окрім того що вони мають дві камери та два насоси. Вакуумування відбується по черзі: спочатку в одній камері, а в другій ви кладете упаковки, потім навпаки. Завдяки цьому, продуктивність зростає вдвічі. Також двохкамерники мають вже непрозору кришку із нержавійки.
Якщо є потреба запайка великого об'єму дуже маленьких пакетів, то існують роликові зварювачі з функцією відкачки повітря.
Зазвичай використовуються в побуті - це вакууматори безкамерні. Вони бюджетні по вартості, менші за габаритами та вазі, але корпус зазвичай з пластику. Вакууматор побутовий зазвичай не обслуговується. Тому безкамерник підходить для домашнього використання та невеликих закладів громадського харчування з низкою продуктивністю.
Які пакети можна використовувати у вакууматорі? Відсутність камери дозволяє упаковувати довгі пакети. Зазвичай безкамерний вакууматор потребує спеціальних пакетів, у яких одна сторона містить невеликі канали для відкачування повітря. Але звертаємо уваго, що зазвичай для безкамерників потрібні рифлені пакети. Камерники же натомість мають завжди гладкі пакети, що коштують десь в 5-6 разів дешевше. Тому, якщо важлива продуктивність, то рифлена плівка буде бити по карману і краще докласти грошей на камерну модель, ніж витрачатися на пакети.
Слід зазначити, що існують безкамерні модель для гладких пакетик – вони мають носик який вставляється в пакет.
На питання як вакуумувати вологі продукти безкамерним вакуумувальником не можна відповісти однозначно. По-перше не всі моделі на це здатні - для цього вакуумний пакувальник має додаткою зовнішю ємкість для рідини, а по-друге якість вакуумування за звичай нижча ніж у камерниках. Тому слід розглядати цю додаткову функцію як додаткову, а не основну.
Варто сказати, що під кожен пакет, залежно від товщини і матеріалу, потрібно налаштовувати запайщик. Для налаштування потрібно встановити наступні параметри:
- Час вакуумування - час роботи насоса для коригування тиску при вакуумації.
- Час спаювання та охолодження - скільки часу нагрівається та охолоджуется пакет при запайці, залежить від товщини пакета.
- Час закачки газу - регулює кількість газу (МГС). Цей параметр є лише в моделях з функцією газу. Для різних продуктів потрібен різний газ.
Тиск, який відкачується вакуумним упаковщиком відображається на манометрі у МПа (або мБар у західних моделях). Встановлюється зазвичай по часу або у відсотках.
Шов на вакуумний запайщик буває одинарний (зазвичай 5/10 мм), подвійний (зазвичай 2 шва по 3 мм) і комбінований (5-10мм). Біля кришки є защіпка - при закінченні робочого дня кришку потрібно закривати на неї, щоб зберегти ресурс роботи підйому кришки на газліфті (ні в якому разі не використовувати її під час роботи вакууматора!). Внутрішня чаша є цільною, без зварювальних швів. Тому не буде іржавіти і без проблем митись.
У нас в наявності є тефлонова стрічка та ніхромова шина - необхідні деталі для вакуумного пакувального обладнання. Також можемо виконати заміну масла для вакуумного насосу згідно установленого регламенту.
Вакуумний пакувальник продуктів оснащений нагрівальним елементом у вигляді ніхромової стрічки. Ширина запеченого шва може бути різною. Зазвичай 5 мм на побутових вакууматорах та 10 мм на промислових. Час нагріву - регулюється. Чим більша камера, тим більше об’єму продукції вміщує в себе. Чим більша довжина шва, тим більше пакетів поміститься на 1 планку. У малих моделях - 1 пакет, у великих по 4-5 на кожну зварочну планку. Якщо камера оснащена двома зварювальними планками, ви зможете упаковувати вдвічі більше продукції ніж на одній.
Ширина шва вакуумних упаковщиків. Якщо говорити про ширину шва, то не дуже доцільно казати, що ширший шов більш надійніший. Маленькі пакети зазвичай більш тонкі, та для надійного зварювання їх іноді достатньо 2-3 мм якісного шву. Також візуально широкий шов на маленьких пакетах виглядає не дуже. Але великі пакети можуть бути товстішими і тут вже потрібен більш потужніший та ширший зварювач. Тому наприклад, вакуумні апарати Hualian мають шов на маленьких 5 та 10 на великих машинах.
Для деяких типів пакетів потрібно використовувати вакууматори, які забезпечують подвійний шов за рахунок наявності в них двох нагрівальних елементів, зазвичай це 2 шви по 3 мм.
З часом зношуєтся притискаючий силикон, під дією температури він пригорає та з'являются ямки. Періодично треба проводити заміну вакуумного масла в насосі. Для контролю рівню масла є відповідне віконце на корпусі або під кришкою. Насос для безкамерного вакууматора зазвичай не обслуговуєтся і він працює поки "не втомиться".
Наша команда ABC Tech є виробником та постачальником упаковочного обладання. Ви можете купити вакууматор з гарантією 12 місяців та всі необхідні витратні матеріали до них. Успіхів в вашому бізнесі та купляйте тільки якісне обладнання. Все буде 🇺🇦☺
- Мішкозашивальна машина — заправити нитку, замінити голку та інші особливості експлуатаціїРозповідаємо про особливості обслуговування мішкозашивних машин.Мішкозашивальна машина — заправити нитку, замінити голку та інші особливості експлуатації