Кошик
457 відгуків

Зварювальне обладнання

У даному розділі представлено зварювальне обладнання для різного ступеню завантаження та автоматизації.

 

Почнемо з визначення, що таке зварювач плівки.

Отже, зварювач пакетів - це спеціалізоване обладнання, яке застосовується для зварювання ламінованих та полімерних матеріалів (плівок, пакетів, мішків). Шов на таких зварювальниках виходить міцним, герметичним та рівним, що дозволяє витримувати значні навантаження, наприклад, при транспортуванні. Часто використовується дане обладнання при запаюванні пакетів із вже розфасованою продукцією – горіхами, крупами, кавою та іншими продуктами.

Всі зварювачі можна розділити на кілька великих категорій за такими критеріями:

  • типу нагріву
  • ступеня автоматизація
  • типу виконання
  • принципом роботи

Зварювачі за типом нагрівання

Почнемо із зварювачів постійного нагріву. Процес зварювання відбувається за рахунок нагрівання металевих губок, що розташовані з двох сторін. Зварювачі пакетів постійного нагріву відмінно підходять для зварювання багатошарових термозварюваних матеріалів - товстий папір, гума, тугоплавкі полімери, фольга. При цьому даний вид зварювачів не підходить для склеювання поліетилену, так як він буде плавитися і прилипатиме до губок під час процесу запаювання.

Постійники зазвичай мають двостороннє нагрівання, оскільки процес відбувається за допомогою нагрівання двох притискних планок (губок). На такому устаткуванні виходить шов завширшки від 6 до 30 мм. Вид шва може відрізнятись залежно від використання металевих планок: буває гладкий (так званий плоский) або рифлений. Рифлений шов буває в сіточку та в лінію (єврошов).

Еврошов 20 мм

Фото - Єврошоов 20 мм

Імпульсний зварювач відрізняється від постійного нагріву тим, що нагрівальний елемент включається лише на якийсь час, і це безпосередньо впливає на температуру і потужність зварювання. Чим він довше триває, тим, відповідно, вища температура запаювання. У цього виду зварювачів, як правило, плоский акуратний шов. Використовуються вони в побутовій сфері, а також на підприємствах малої та середньої продуктивності.

Запаянный шов 2 мм

Фото - Запаяний шов 2 мм

Тут же слід згадати, що існують імпульсні зварювачі зі струною, які роблять одночасно і зварювання, і обрізування. Це зазвичай застосовується для запайки термозбіжної плівки (термоусадки).

Зварювачі за ступенем автоматизації

Автоматичні або так звані автомати є частиною автоматичної лінії і якщо говорити просто, налаштувавши подібний вузол запаювання (запайковий вузол), апарат виконує роботу автоматично. Це найпродуктивніший тип зварювачів і є невід'ємною частиною автомата (його вузлом). Дані зварювачі розраховані на високу продуктивність – понад 5 тис. упаковок за зміну.
Напівавтоматичні зварювачі - це тип пайовика, які автоматизують процес зварювання, але не повністю. До них відносяться пневматичні, електричні та конвеєрні зварювальники пакетів. Пневматичні та електричні працюють ідентично за винятком типу приводу (пневматика, електрика). Напівавтомат самостійно може здійснювати забір пакета, витримувати час зварювання, автоматично спрацьовувати при піднесенні пакета до нього завдяки ємнісному або фотодатчику. Дані пайовики розраховані на середню та високу продуктивність – 3-4 тис упаковок за зміну.
Ручні зварювачі. Це тип пайовиків, де без людини процес запаювання не проводиться. Сам пристрій може мати реле часу або інші елементи автоматизації, але до напівавтоматів не можуть належати через низьку продуктивність. Дані паяльники розраховані на низьку продуктивність і нижче від середнього 500-2000 уп/зміна.

За типом виконання

Бувають підлогові (розташовується на підлозі, і настільні (обладнання розміщується на столі і має малі габарити)), але часто ручні зварювачі називають настільними, а підлогові – ножними.

Напольный запайщик с ножом

Зазвичай ніякої помилки в самій назві немає, але варто розуміти, що настільні зварювачі можуть бути дорогими напівавтоматичними - настільний пневматичний зварювач і роликовий зварювач, або зовсім недорогими, як ручний настільний імпульсний зварювач пакетів.

За принципом роботи

Зварювачі діляться на: ручні, ножні, роликові та надконвеєрні.

Почнемо з ручних зварювачів. Пакет, який потрібно запаяти, попередньо кладеться на нижню запаювальну планку. Потім людина натискає на верхню планку і витримує потрібну кількість секунд для запаювання. У моделях із відрізним ножем робить ще 1 рух для відрізання пакета.

Ручной импульсный запайщик

Ніжні зварювачі приводяться в дію за допомогою натискання на ножну педаль, отже, в більшості випадків - такі зварювачі підлогові за типом виконання. Педаль може мати різний тип приводу: механічний, електро або пневматичний.

Как работает ножной запайщик

Конвеєрні (або так звані роликові) зварювачі використовуються, найчастіше, у виробництвах середньої та високої продуктивності. Процес запаювання відбувається за допомогою притискних роликів і конвеєра, що рухається, на якому оператор розміщує пакет з вже розфасованою продукцією. Такі зварювачі можуть бути горизонтальними або вертикальними. Конвеєрний зварювач використовується для запаювання необмеженої довжини шва.

Конвейерный (роликовый) запайщик

А ось надковейєрні зварювачі встановлюються безпосередньо над горизонтальним конвеєром, що рухається, звідси походить і назва даного обладнання. Вони призначені для запаювання останнього шва, і підходять для пакетів (мішків) із полімерних матеріалів. Приводяться в роботу за допомогою пневмоприводів, що дає змогу звільнити руки оператору лінії.

Крім того, ви також знайдете комплектуючі для різних видів зварювачів, які можна придбати комплектом або окремо.