Кошик
462 відгуків

Як правильно вибрати конвеєрний зварювач, або відповідь на питання як запаяти товстий пакет?

Як правильно вибрати конвеєрний зварювач, або відповідь на питання як запаяти товстий пакет?

На виробництві часто стоїть завдання герметично закрити пакет, чи це товстий фольгований, реторт або крафтовий пакет. Для цих завдань можна використовувати роликові зварювачі, а також інші пайовики постійного нагріву.

У цій статті ми спробуємо розібратися, коли варто купити конвеєрний зварювач пакетів, а коли краще купувати альтернативні йому зварювачі постійного нагрівання.

На даний момент існує кілька типів зварювальників постійного нагріву, які дозволяють швидко запаяти упаковку під дією високої температури. Найпоширеніші з них конвеєрні та пневматичні зварювачі пакетів. Обидва типи - це напівавтоматичне обладнання, яке підходить для середньої продуктивності (до 2-5 тис. упаковок за зміну), тобто запаювання відбувається автоматично і лише подача здійснюється вручну.
Спочатку ми кілька слів скажемо про те, у який випадках підійде той чи інший тип напівавтомата.

Стандартный плоский шов 10 мм
Тип шва
Перше, що варто враховувати – це тип шва. Роликові мають виключно плаский тип шва, а ось пневматичні напівавтомати можуть мати Єврошов та плаский шов. Для деяких типів плівки шов має значення. Наприклад, для крафтових пакетів потрібний плаский шов. Якщо ви пакуєте какао в товстому дой-паку, тоді лише єврошов забезпечуватиме міцний, щільний шов.
Однак існує колеса "єврошов" для конвеєрних, але це лише бутафорія. Адже притискання роликом здійснюється з одного боку і не відтворює "зебру" на шві.
Ширина шва у стрічкового пайовика визначається роликом, зазвичай це 10 мм. А ось єврошов та плаский шов на пневматичному можуть бути 20 і більше мм.

 

Прижимной ролик роликового запайщики
Сила притискання
Стрічковий зварювач має притискний ролик з тисненням і притиск регулюється обертанням пружини, тому регулювання сили лежить лише в певних межах. Однак для більшості плівок цього достатньо. Але якщо у вас при фасуванні можуть потрапляти пильні, рідкі продукти в шов, тоді необхідно використовувати пневматику. Сила притиску в ній регулюється на редукторі і може бути в кілька разів вищою, ніж у стрічковому.
Конвейерный запайщик выбрасывает пакет слева
Ергономічність та термін служби

Третє – ергономічність. Конвеєр викидає продукт збоку. Надалі він повинен потрапляти на транспортер або сортувальний стіл. Якщо на виробництві не налагоджено обладнання для транспортування, то зазвичай кульок після запаювання падає в звичайнісіньку коробку. Що підходить лише для легких або невеликих пакетиків, адже при падінні може ушкоджуватись продукт або упаковка.
З пневматикою інакше – пакет залишається там, де знаходиться оператор, що загалом, на деяких продуктах прискорює процес фасування.

Четверте – пневматика спрацьовує та витрачає свій ресурс при запаюванні, а конвеєрний – працює безперервно. Тому частота обслуговування у пневматики трохи рідша.

Чернильный датер для конвейерная запайщика
Датувальний пристрій
П'яте - пристрій, що датує. Пневматика може ставити дату тільки завдяки тиску (так зване гаряче тиснення), що підійде для однотонної упаковки. Конвеєрний пайовик пакетів може мати кольоровий друк, що необхідно для кольорових або крафтових паперових упаковок.

 

Якщо ви думаєте, що пневматичний зварювач вам підходить, або у вас виникли питання, можете сміливо звертатися до нас. Колектив ABC Tech виробляє різні пневматичні зварювачі, які ви можете замовити у нас. Наприклад настільний зварювач напівавтомат ЗП-3.

А тепер перейдемо безпосередньо до того, на що потрібно дивитися, щоб обрати конвеєрний зварювач. 

Роликовый запайщик с металлическими шестернями
Продуктивність запайщика

При виборі моделі варто спочатку розуміти, що кожна з них розраховуються на певне навантаження і продуктивність.
Є моделі обладнання, які підходять для низької продуктивності та навантаження. Серед них конвеєрний зварювач FR-900 із пластиковими шестернями та блоком охолодження з алюмінію. Перевантажувати його за вагою пакетів вкрай небажано, що спричинить швидке зношування шестерень і частіші поломки. Підійде для виробництв із циклічним режимом роботи лінії, а також працюючих сезонно та партіями. На практиці, роликовий зварювач FR-900 може служити роками, просто необхідне частіше обслуговування, ніж на моделях описаних нижче.

Моделі з металевими шестернями та блоком охолодження з латуні підходять для середньої продуктивності та вже повноцінно підійдуть для виробництв з безперервним режимом роботи. До них відносяться зварювачі модельного ряду FRB-770 та FRBM-810. Також, наявність проміжного ролика дозволяє покращити якість шва при більш високій швидкості стрічки. А потужніший мотор має велику швидкість руху конвеєра. У моделях серії FR-900 максимальна швидкість 12 м/хв, у зварювачах FRB-770 та FRBM-810 швидкість регулюється до 24 м/хв (залежно від потужності двигуна в комплектації).

 

Пакеты для конвейерного запайщика
Тип пакувальної тари
Конвеєрні зварювачі зазвичай розраховані на склеювання плівки товщиною до 500 мікронів. Це визначається зазором між колесами, між якими має вільно проходити плівка.
Існує також обмеження ваги упаковки, а також її габаритів. Транспортувальна стрічка має 2 основні параметри - яка вага однієї пачки і яка сумарна вага пачок може витримувати конвеєр. Варто розуміти, що тиск одного пакета нерівномірний і навантаження на опори і приводний вал - різне. Також відстань між запаювальною планкою та стрічкою пайовика регулюється лише в певних межах. При цьому ширина тари не має значення – обладнання робить запаювання безперервно.
Наприклад, моделі FRB-770 і FRBM-810 підходять для упаковки висотою до 30 см і вагою сумарно до 2.5-3 кг, у той час як для FR-900 вага упаковок сумарно не повинна перевищувати 2 кг. Існують також моделі, призначені для великої тари вагою до 60 кг і висотою 30-60 см.
Види конвеєрних роликових запайщиків
Тип пайовика

Існують горизонтальне та вертикальне виконання стрічкового пайовика.
Горизонтальні використовуються виключно для продуктів, які не висипатимуться при запаюванні, перебуваючи при цьому під невеликим кутом. Таке обладнання підходить для невеликих та легких, або об'ємних (до 30 см) та легких упаковок.

Вертикальні моделі підходять для всього – для сухих та рідких продуктів. Деякі моделі вертикальних зварювачів пакетів як конструктор можна змінити на горизонтальний тип. По суті, це стрічкові пайовики горизонтального типу та додатково до них йдуть ніжки та додатковий приводний вал під 90 градусів. Моделі для важких та високих пачок (більше 30 см або вагою від 3 кг) бувають винятково вертикальними.

Ручні. Існують мобільні роликові паяльники пакетів. Це вузькоспеціалізоване обладнання. Зазвичай застосовується для великогабаритних виробів, наприклад лопасті вітряків.

Існують також вузькоспеціалізовані моделі, наприклад, з функцією відкачування повітря. Через свою специфіку та різноманітність докладно їх тут розглядати не будемо.

Датер з гарячим тисненням для конвеєрного пайщика

 

Датерний пристрій
На багатьох роликових пайовиках можна наносити дату на упаковку. На деяких моделях, наприклад FRB-770 і FR-900, є можливість оснастити їх датуючим роликом.
Датуючий ролик - це проставлення дати гарячим тисненням, інакше кажучи, ролик видавлює у шві символи, що ви встановили. Такий варіант чудово підійде для однотонних пакетів, куди надійно вдавлюється дата упаковки та номер партії. Таке колесо, що датує, за бажанням завжди можна зняти з обладнання, щоб був цілісний плаский шов.
Зварювач пакетів FRBM-810 оснащений вбудованим датером з чорнильним роликом. Такий тип датувальника найкраще підійде для датування кольорових та крафтових упаковок, де тиснення практично не буде видно.

 

Тефлоновий ремінь конвеєрного запайщика
Видаткові матеріали запайщиків постійного нагріву

Запайкове обладнання завжди має витратні матеріали. У стрічкових пайовиках - це тефлонові, приводні ремені та тени.
Запайка плівки в запайковому обладнанні постійного нагріву здійснюється безперервно. Нагрів реалізується за допомогою ТЕНів постійного нагріву, їх температуру можна регулювати, зазвичай до 300 градусів. Чим вище температура, при якій працює склеювач пакетів, тим менший термін служби у ТЕНу. Конкретної цифри терміну служби немає, але в середньому – від півроку та до 5 років (1500-3000 годин роботи).

Термін служби тефлонового полотна залежить від температури нагрівання, і, як і приводного ременя, швидкості руху транспортера. Тому при виборі обладнання закладайте до бюджету вартість розхідників та ціну на їх заміну.

 

Команда ABC TECH надає технічну підтримку та гарантію на все запайкове обладнання 6 місяців. Для консультації, або щоб купити роликовий зварювач дзвоніть нашим менеджерам по телефону або месенджер. Будемо раді допомогти.
Інші статті