Кошик
462 відгуків

Як підібрати димосос: 5 головних правил, перед тим як купити димосос

Як підібрати димосос: 5 головних правил, перед тим як купити димосос

У даній статті ми дамо практичні поради про те, як підібрати димосос для котла, печі, каміни, мангали (або так званий ексгаустер); а також розглянемо способи збільшення тяги і як працюють тягодуттьові пристрої для побутового котла. Перш ніж купити димосос для побутового котла (вони зазвичай не більше 50-60 кВт) або зробити своїми руками слід розуміти, що крім недостатньої тяги існує надмірна тяга, несуча також мінуси. Ну а тепер давайте за пару сторінок в цьому розберемося.

Димососи для котлів

Поштовхом для написання цієї статті послужило оману, що монтаж димоходу це другорядне завдання, а монтаж гідравліки повинен стояти на першому місці. Також трапляється, що люди використовують старі труби, що залишилися від газового котла. Однак тематику димоходів в даній статті зачіпати не будемо. Ми торкнемося безпеки експлуатації твердопаливних котлів, як вивести їх на номінальний режим роботи та розглянемо шляхи виправлення недоліків у роботі котельного устаткування та труб.

Димосос для котла і інші способи збільшення тяги

Якщо стоїть завдання – як збільшити тягу в димоході, то для цієї мети прекрасно підходить димосос для котла. Але існують також різні пристосування, такі як флюгарка, турбовент (ротаційна турбіна), дефлектор. Подібні пристрої служать для підтримки або збереження повноцінної тяги в димоході (дефлектор). З плюсів – недорого і легко в установці (просто одягається на трубу). Недоліком є мала або навіть негативне ККД при слабкому вітрі.

Альтернативні джерела тяги

Рис. 1 Альтернативні джерела посилення тяги

Як збільшити тягу в димоході, щоб зберігаючи ККД залишатися також в безпеці? Для цієї мети існує димосос для твердопаливного котла — це вид тягодутьевой установки (також називається ексгаустер або димовий ексгаустер – англ. flue gas exhauster) і служить він для видалення диму, тобто для переміщення продуктів згоряння. Також існує вентиляційне обладнання - дуттьовий вентилятор або іноді званий нагнітач для котла, АЛЕ він служить для подачі повітря, тобто в якості нагнітачів свіжого повітря всередину котельної установки.

Слід розуміти, що існує природна та штучна тяга. Всі вищеописані пристосування створюють штучну тягу, і вони встановлюються лише як ДОДАТКОВЕ устаткування для покращення процесу спалювання палива на котел, який і без них повинен справно працювати. Твердопаливний котел, піч, камін повинні бути безпечні, а задимлення топкових, котельних приміщень небезпечно можливістю вибуху! Крім цього повне виведення димових газів повинно обов'язково контролюватися, оскільки неконтрольована тяга димаря може призвести до неприпустимих температурних діапазонів котлів і як наслідок закипанню або появі конденсату.

Правило 1. Потрібно зупинятися на моделях з можливістю регулювання.

Эксгаустеры мають 3 підключення:

- Просто безпосередньо в мережі, і режим роботи вкл-викл.

- До автоматики котла. Також буде синхронізуватися відразу з нагнітачем.

- Терморегулятор. Включаєте безпосередньо в мережу. Виставляєте температуру, при якій тяга слабка орієнтовно 50-140 °С. Ексгаустер буде вмикатися кожен раз як тяга буде падати. Самий надійний і економічний варіант.

Також можна підключати ексгаустер додатково через контролер який буде регулювати швидкість обертання обертів двигуна.

Нагнітач для котла

Рис. 2. 1-Нагнітач для котла фото; 2 - Нагнітач для котла з контролером

У чому перевага вибрати димосос?

Зіткнувшись з проблемами при топці, найефективнішим буде вибрати димосос. Найчастіше при спалюванні твердого палива чи то камін, мангал, піч або котел, взимку можна спостерігати нестабільне горіння палива: слабке або навпаки посилене. Подібні зміни відбуваються з-за атмосферного тиску. Якщо некоректно розрахували димар без урахування особливостей приміщення і реалізації контролю тяги, а потім змонтували, то отримуємо засмоленные димар з котлом, а також задимлену кімнату і шкоди для здоров'я.

Димососи для твердопаливних котлів та каміна розраховані для формування постійної тяги в трубах, шахтах і для повноцінного виведення димових газів. Додатково є можливість керувати горінням котла, змінюючи продуктивність двигуна за рахунок зміни числа обертів.

Хотілося б загострити увагу, що принцип роботи нагнітального вентилятора іншого — він подає свіже повітря в топку, підвищуючи повітряний тиск. А при недостатній тязі, дим виривається крізь ущільнювачі лючків, дверцят або може навіть вириватися з язиками полум'я при докидывании, тобто ексгаустер функціонує за принципом пилососа, а нагнітач як помпа.

Конструкція і принцип роботи побутового ексгаустера

Із загальних вузлів у ексгаустерів різного типу традиційно виділяють:

Схема димососа

Рис.3. Схема ексгаустера

1-Двигун з крильчаткою(робоче колесо);

2-Всмоктувальний патрубок (вхідний патрубок). Він може також бути неявно, наприклад, накладною димосос має просто входить отвір;

3-«Равлик» (канальний димосос має равлика всередині корпусу);

4-Корпус;

5 - Видувний патрубок (вихідний патрубок);

6 - Захисна кришка двигуна;

7 - Термометр;

8 - Терморегулятор;

9-Контакти підключення. Зазвичай йде також конденсатор. Можуть комплектуватися датчиком Холла для підключення до автоматики.

Вентилятор димососа

Рис.4. Фото вентилятор димососа

Основний елемент ексгаустера — двигун для високотемпературних середовищ — зазвичай до 250°С. Робоче колесо вентилятора виготовляється з нержавійки, а двигун розташовується поза котлових газів, зазвичай в окремому корпусі. Двигун може бути герметично встановлений на орендованій мембрані, завдяки чому, при генеральній чищення димоходу, є возоможность дістати двигун і почистити внутрішню частину ексгаустера.

Правило 2: Конструкція підбирається моделі в цілому повинна витримувати 250 -350 град °С

Вентиляторні димососи для котла, описані вище, мають однаковий принцип роботи. У вхідному патрубку відбувається всмоктування повітря, тобто його попадання в так звану «равлика» - порожнина, геометрія якої нагадує равлика – де завдяки обертання крильчатки і прискоренню повітря, створюється розрядження у вхідному патрубку, створюючи в результаті покращуючи динаміку руху димових газів в димоході.

 

Які бувають димососи для дому?

Димососа для будинку - це завжди стаціонарні електричні вентилятори відцентрові димососи. Характеристики димососів для будинку приблизно однакові.

Якщо ж орієнтуватися на продуктивність, то димосос для побутового котла (котли та печі часто макс. до 45-60 кВт), буває від 160 до 500 м3/год і оснащується двигуном 15-120 Вт.

При виборі варто керуватися здоровим глуздом, тому не варто ставити саме потужне пристрій (який ваш кишеню дозволить) на необхідний діаметр, а виходити з того, наскільки сильну тягу вам треба забезпечити на додаток до вже наявної. У першому випадку створюється надмірна тяга, ведуча до інших проблем: прискорене прогорання палива (у 2-3 рази) і зниження ККД, перевищення температурного діапазону і закипання котла, неможливість тління, висмоктування кисню з кімнати і протяги (камін), конденсат. Надмірна тяга безсумнівно краще недостатньою, однак на етапі вибору радимо відразу придбати димосос оптимальної потужності.

Якщо ж необхідно забезпечити більшу продуктивність, то або розрахунок необхідної тяги невірний, або явно існує проблема з природною тягою. Тоді потрібно просто порахувати витрати на наступне: купівля димососа для побуту коштує близько $190-$280, а ексгаустер, що забезпечує більшу продуктивність, ніж 500 м3/год, має вартість близько $700-$1300, тому ставити димосос на котел або проблемну піч не рентабельно. В даному випадку краще тільки встановити правильний димар.

Правило 3: При підборі продуктивність повинна бути не більше 500 м3/год, інакше будемо спостерігати зниження ККД.

Розрізняють чотири основних типи димососа за способом монтажу: основні - накладної димосос і канальний димосос; а також існує ще відцентровий за типом равлик (використовуються в промкотлах потужністю макс. кілька Мегават) і даховий (або грибковий);

Види Димососів

 

Рис.5 Види ексгаустерів: 1 - Канальний димосос фото; 2 - Накладної димосос інжекційний фото; 3 - Даховий димосос фото (не плутати з дефлектором на димар); 4 - Димосос котла Холмова "равлик"

Накладні, канальні эксгаустеры дають можливість безперешкодно виводити котлові гази, без створення додаткових розв'язок в димоході. Дані эксгаустеры монтуються завжди паралельно з трубою. Це дає цінне перевагу - як природну, так і штучну тяги одночасно. Дана конструкція є свого роду продовженням і не перешкоджає проходженню газів. При відсутності живлення або електроенергії котлові гази далі продовжать безперешкодно виходити, що підвищує рівень безпеки. Эксгаустеры ж, типу равлик і даховий, вимагають безперебійного живлення, а відповідно аварійне живлення просто обов'язково для їх безперебійної роботи.

Правило 4: Конструкція повинна по мінімуму впливати на природну тягу, щоб можна було безперешкодно забезпечити виведення котлових газів. Це також стосується і додаткового обладнання для котлів.

Відео роботи канального димососа і накладного інжекційного димососа

Для будинку виготовляються в основному эксгаустеры вуличного виконання, які можна використовувати також у приміщенні. Вони відрізняються різним ступенем захисту, але зазвичай досить виготовити для них козирок, який збереже їх від дощу і ультрафіолету. Тоді можна димососи використовувати цілий рік в будь-яку погоду і температуру (зазвичай до мінус 20-30 °С). Але слід підкреслити, що існують також эксгаустеры лише для внутрішнього виконання, даний варіант поганий тим, що враховуючи всі нюанси монтажу (короткий розмір труби, недостатній для розгону, висота від котла і т. д.), ексгаустер не завжди вдається розташувати в будинку. Дані особливості монтажу розглянуті в іншій статті.

Правило 5: Слід підбирати ексгаустер з можливістю вуличної установки

Відео вибір ексгаустера для котла, каміна і печі, а також особливості їх установки.

Відео конструктивні особливості димососів.

Який матеріал димососа вибрати?

Димососи виготовляють найчастіше з вуглецевої і нержавіючої сталі різних марок. Обидва матеріали добре справляються зі своїм завданням, але вуглецеву не «з'їдає» при наступних факторах:

- крильчатка і вал двигуна обов'язково повинні виготовлятися з нержавіючої сталі, тобто робочі частини, які, стикаючись з димовими газами, створюють тиск;

- товщина вуглецевої сталі «равлики», а також стінок дотичних димових газів повинні бути не менше 2 мм;

Оцинковані матеріали ніколи не можна використовувати, як і, загалом, для котельного обладнання. Такий матеріал незабаром роз'їсть волога з температурою і дьогтем під час роботи.

Підбивши підсумки, підбираючи димососи технічні характеристики наступні:

При виборі варто купити димосос з регулюванням, що витримує 250-350 град °С, продуктивність якого не більше 500 м3/год. Конструкція не повинна впливати на природну тягу. Двигун повинен бути з корпусом для вуличного монтажу.

Ви можете отримати професійну консультацію, а також замовити та димосос купити в Україні у нас ABC Tech зв'язавшись з нами, або натисніть на посилання: Купити димосос Україна. 

Щодня з 10:00 до 21:00 за тел.: +38050 864 8047, +38098 864 80 47, або ж поштою abctech@ukr.net , либос допомогою месенджера (+380508648047) Telegram, Viber, WhatsApp.

Інші статті