Кошик
443 відгуків

Мішкозашивальна машина — заправити нитку, замінити голку та інші особливості експлуатації

Мішкозашивальна машина — заправити нитку, замінити голку та інші особливості експлуатації

Усім, у кого є швейний апарат для мішків, необхідно бути готовим до періодичного ремонту машини, або заміни її певних елементів. В ідеалі, ручних мішкозашивок краще мати 2-3 у наявності, щоб робота не простоювала: поки одне обладнання в ремонті, друге можна вільно використовувати.

Мішкозашивальна машина - обладнання, за яким потрібен постійний догляд. У цій статті ми розглянемо технічні особливості мішкозашивок, а також розповімо про необхідні етапи, які допоможуть зберегти машинку в робочому стані якомога довше.

Мешкозашивка GK 9-10

Фото - Мішкозашивка GK 9-10

Мішкозашивальне обладнання слід чистити після закінчення кожної робочої зміни. Насамперед, це стосується зубчастої рейки (інакше її називають двигуном тканини) та петлювача.
Лайфхак: щоб нитка набагато рідше обривалася, а стібки практично не пропускалися, перед початком роботи на машинці можна змастити нитку помірною кількістю олії.

Отже, тепер перейдемо безпосередньо до експлуатаційних моментів. Кожен з цих етапів може знадобитися певному ділянці роботи чи обслуговування.

Щоб заправити нитку, виконайте такі дії:

  • спочатку слід витягнути нитку з бобіни, а потім пропустити через два напрямні отвори;
  • між притискними тарілками натягу нитки акуратно обведіть нитку, а потім пропустіть через напрямний отвір;
  • наступним кроком нам потрібно вздовж передньої пластини, через отвір на голководителі пропустити нитку, потім пропустити нитку через вушко голки із зовнішнього боку і завести всередину ниткової канавки;
  • потім слід витягнути нитку з вушка на відстань приблизно 90-100 мм у напрямку до ножа
  • складений аркуш паперу (2 шари) підкладіть під лапку
  • прострочіть аркуш паперу без зупинки, попередньо натиснувши кнопку-мікрик
  • так звану "кіску", яка утворилася ззаду лапки, обріжте акуратно ножем в кінці голкової пластини

Після цього ваша мішкозашивка готова до роботи.

Заміна голки

  • для початку поверніть гайку з насічкою за годинниковою стрілкою, щоб голка піднялася максимально можливу висоту;
  • послабте за допомогою гайкового ключа спеціальний гвинт, а потім вийміть голку;

Увага: важливо проконтролювати, щоб ниткова канавка у вигляді довгого жолобка була направлена на зовнішню сторону машинки. У той же час, короткий жолобок (схожий на маленьку улоговинку) повинен бути направлений у внутрішню сторону.
Залишилося тільки вставити нову голку в голкоутримувач, натиснувши до упору, а потім зафіксувати гвинт.

Яку нитку варто вибрати для якісної роботи

Щоб ручна машинка для зашивання добре та безперебійно працювала, вибирайте 12 та 18 листкову нитку №21, розмір 12/4 (хімічне волокно, зазвичай поліестер). Для обмотки нитки використовується пластиковий чи паперовий конус, встановлений у машинку та закріплений за допомогою спеціальної гайки з насічками.
Для максимально якісної прошивки нитка повинна відповідати наступним вимогам:

  • на нитці не повинно бути вузлів
  • нитка має бути однаковою за товщиною по всій її довжині
  • нитка повинна бути гладкою та рівною
  • не повинна містити у своєму складі пуху бавовни
  • складені волокна повинні бути міцними та еластичними
  • нитка не повинна бути перекручена

Лайфхак: відріжте приблизно 1 метр нитки, і тримайте руками за кінці нитки так, щоб сформувати круг: правильна нитка повинна скручуватися не більше, ніж у 6 невеликих петель.

Натяг нитки

На густину стібків впливає саме сила натягу нитки. Якщо нитка натягнута занадто сильно, стібок буде зморшкуватим і тягне за собою тканину, як наслідок - нестача еластичності. І навпаки, є нитка натягнута мало, стібок буде слабким і не обережним.
При прошивці товстих і щільних тканин рекомендується трохи послабити натяг нитки. А при роботі з тонкими та м'якими тканинами злегка посилити натяг. Цей процес регулюється за допомогою спеціальної гайки натягу нитки - чим сильніше вона загорнута, тим тугіший шов, і навпаки.

Нитка для мешкозашивки Игла для мешкозашивкиНатяжение нитиЗаправка нити

Регулювання двигуна тканини (зубчастої рейки)

Висоту зубчастої рейки варто виставляти в залежності від товщини і щільності тканини, що зшивається. Наприклад, при прошивці 2-х шарового джутового мішка, висота рейки над голковою пластиною повинна становити приблизно 1-2 мм.
Варто зазначити, що після кожного ремонту чи заміни зубчастої рейки необхідно заново відрегулювати її за висотою.

Початок шиття та обрізання нитки

Щоб портативна швейна машина для мішків робила максимально точний та акуратний стібок, потрібно зробити невеликий тест. Візьміть непотрібний мішок і прострочіть шов на ньому завдовжки не менше 50 мм. Щоб шов не розплутався, оскільки він створюється однією ниткою, слід з обох боків шва залишати запас нитки приблизно 50 мм завдовжки.
Після зашивання кожного мішка, нитка має бути затягнута та обрізана. Слід пам'ятати, що завжди повинен залишатися ланцюжок нитки довжиною близько 50 мм для зашивання наступного мішка.

Щітки електродвигуна

Щоб захистити якір електродвигуна від пошкоджень, необхідно вчасно замінювати щітки. Для цього проводиться перевірка електродвигуна стабільно 1 раз на місяць, щоб виявити, на якій стадії знаходиться знос щіток. Якщо їхня довжина наближається до 4 мм, що становить 75% від початкової довжини - їх необхідно замінити на нові.
На задній панелі електродвигуна знаходиться потайний гвинт, до якого можна дістатися, попередньо знявши гумовий кожух. Якщо при розборі двигуна ви виявили забруднення в колекторі, їх можна акуратно видалити наждачним папером.

Змащення машинки та основний догляд

Машина для зашивки мішка потребує постійного мастила. Причому, для кожного вузла мішкозашивки є свій “графік” оновлення мастила.
Найчастіше необхідно змащувати всі частини машини, що рухаються - це потрібно робити 2-3 рази на протязі робочої зміни. Для цієї мети підійде спеціальна олія для швейних машинок типу І20А. Після закінчення кожної зміни слід знімати під голку і очищати машинку від ворсу і пилу.
 

Регулировка зубчатой рейки Обрезка нитиЭлектродвигательСмазка машинки

Інші статті