Кошик
449 відгуків

Димососи для твердопаливних котлів, камінів, печей

У даному розділі ви знайдете димососи для систем до 45 кВт та до 90 кВт, а також комплектуючі для них. Димосос, чи то канальний чи накладний, здатний усувати проблеми та помилки, пов'язані з недостатньо хорошим димовідведенням, а також при поганій тязі котла.

 

Димосос убезпечить приміщення від зворотної тяги при розрідженні атмосфери. Він здатний створювати додаткову тягу при розрідженні в димарях опалювальних систем (котла, печі, каміна).

Варто зауважити, що існують різні модифікації димососів – наприклад, моделі ДИ-1/ДИ-2/ДИ-3 відрізняються способом монтажу і типом поверхні (кругла/плоска труби). А такі модифікації, як ДИ-2-100/ДИ-3-100 призначені для потужніших опалювальних систем до 90 кВт.

Відео - Як обрати димосос, які бувають типи димососів

Конструктивно витяжний димосос дуже простий - корпус, двигун, захист двигуна, термостат, хомути для кріплення. У місцях зіткнення з димом виготовлений із чорної 3-мм сталі та з 2-х мм, де не контактує. Двигун встановлений на монтажній пластині та захищений захисною кришкою. Крильчатка двигуна виготовлена з нержавіючої сталі. Корпус та захист двигуна пофарбовані порошковою фарбою.

Конструкция дымососа

Фото – Конструкція димососа накладного типу

Вся робоча частина димососного вузла знаходиться за межами димоходу, конструкція димососа не перешкоджає формуванню природної тяги і не впливає на високі температури.

Відео - Конструкція димососу

Порядок встановлення.
Процес та спосіб монтажу димососу залежить від його виду (наприклад, на круглу або квардратну трубу). Докладніше про кожного з них читайте в описі позиції. Але загалом процес установки можна узагальнити до наступних пунктів:

1) Підготувати димар: розмітити та вирізати необхідний отвір з відповідними розмірами;
2) Зачистити місце вставки на димарі. Нанести термостійкий герметик за контуром (наприклад, Akfix HT300, саме цей герметик використовується при складанні димососа). Як герметик можна також використовувати азбестову нитку або полотно.

Обережно! При монтажі необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО нанести термогерметик на місце встановлення.

3) Встановити димосос у прорізаний отвір. Закріпити димосос затяжними хомутами (хомути йдуть у комплекті).
4) При затягуванні хомутів варто візуально перевірити правильне нанесення герметика/азбесту і якщо потрібно нанести додатково.
5) Дати висохнути герметику, зазвичай приблизно 24 години.
6) Далі можна підключати до мережі 220 В. Це може бути безпосередньо до мережі або через додатковий пристрій для регулювання (димер, автоматика).

Відео - Який димосос обрати канальний чи накладний?